מה"בית בכפר" לבית ברחוב אחוזת בית 2 בתל אביב 

בית בכפר, מהחברות המובילות והרווחיות בישראל בתחום הדיור המוגן, מצטרפת לבורסה בת״א - החברה השלימה בהצלחה הנפקה של מניות ומכר בהיקף של כ-255 מיליון ש"ח. לפי שווי חברה של כ- 1.15 מיליארד ש"ח לפני הכסף

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
בית בכפר, ביתן אהרון, צילום: אלדד גונןבית בכפר, ביתן אהרון, צילום: אלדד גונן

18/01/2022 אדם כהן

בבעלות החברה 4 בתי דיור יוקרתיים בישראל הכוללים כ-830 יחידות דיור באזור המרכז והשרון; 

קצב הכנסות שנתי של 85 מיליון ש"ח ושיעור דירות מכורות גבוה של מעל 95% במהלך השנים שקדמו לשנת הקורונה; שיעור דירות מכורות נוכחי – 93%;

NOI שנתי של 55 מיליון ש"ח והון עצמי של מעל ל-700 מיליון ש"ח;

חילקה דיבידנד בהיקף של 31 מיליון ש"ח בשנתיים האחרונות מאז נובמבר 2019; יתרת העודפים נאמדת ביותר מ-300 מיליון ש"ח, לחברה מדיניות חלוקת דיבידנד של לפחות 30% מהרווח הנקי ללא ריווחי שיערוך;


מיקי פרנס, צילום: אילן בשור

מיקי פרנס, מנכ"ל בית בכפר: "אין לי ספק כי כספי הגיוס ותרומתם החשובה של בעלי המניות החדשים בחברה יאפשרו לנו להמשיך את הרחבת פורטפוליו הנכסים שלנו באמצעות צמיחה אורגנית ורכישת חברות ופעילויות בענף הדיור המוגן."

חברת בית בכפר, מהחברות המובילות והרווחיות בישראל בתחום הדיור המוגן המנהלת ומפעילה ארבעה בתי דיור יוקרתיים לגיל השלישי, מדווחת על הצלחת ההנפקה וגיוס של כ-255 מיליון ש"ח, באמצעות הקצאת מניות ומכר, המשקף לחברה שווי של כ-1.15 מיליארד ש"ח לפני הכסף. את ההנפקה הובילו דיסקונט קפיטל חיתום ופועלים אי.בי.אי. חיתום והנפקות, וליוו משרד עורכי הדין מ. פירון ושות', משרד רואי החשבון דלויט ומשרד שמאות המקרקעין ברק פרידמן.

במסגרת ההנפקה הוצעו כ-138,889 יחידות, באופן שהרכב כל יחידה כולל 100 מניות רגילות ו-75 כתבי אופציה (סדרה 1) במחיר כולל ליחידה של 1,840 ש”ח.   

הכנסות בית בכפר בתשעת החודשים הראשונים של 2021 הסתכמו בכ-63.7 מיליון ש"ח, ומייצגות קצב הכנסות שנתי של 85 מיליון ש"ח. ה-NOI בתשעת החודשים הראשונים של 2021 הסתכם בכ-41.7 מיליון ש"ח, ומייצג קצב NOI שנתי של כ-56 מיליון ש"ח, כ-66% מסך ההכנסות, שיעור הנחשב לגבוה בענף. הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של 2021 הסתכם בכ-24 מיליון ש"ח.

החברה חילקה בשנתיים האחרונות, מאז נובמבר 2019, כ-31 מיליון ש"ח דיבידנד לבעלי המניות. לחברה מדיניות חלוקת דיבידנד בשיעור של לפחות 30% מהרווח הנקי, ויתרת העודפים מסתכמת בכ-323 מיליון ש"ח. 

החברה מפעילה ארבעה מתחמי דיור מוגן בישראל, הנמצאים בבעלותה, בהם כ-830 יח"ד על פני שטח כולל של כ-81,680 מ"ר כאשר מעל ל-4,200 מ"ר מתוכם משמשים למסחר. בנוסף מנהלת החברה מתחם דיור חמישי, חוף כנרת, ובו כ-60 יח"ד המשתרע על פני מעל ל-4,000 מ"ר. 

כספי ההנפקה ישמשו את החברה להשקעות בבניית קמפוסים עתידיים, הרחבות והשבחות קמפוסים קיימים. לחברה שני מתחמי דיור מוגן בכפר סבא בהם 373 יחידות דיור והחברה מתכוונת להרחיב את אחד מהם ולהקים 96 יחידות דיור נוספות בשטח כולל של כ-10,270 מ"ר. החברה התחילה בעבודות באמצע דצמבר 2021. בנוסף, החברה רכשה קרקע בשטח של כ-4,200 מ"ר בבאר יעקב שימנה כ-250 יחידות דיור. 

חברת בית בכפר עושה שימוש גובר במסלול תשלום חודשי בשיטת ליסינג, בזכות המינוף הנמוך והאיתנות הפיננסית, ומציעה לדיירים המעוניינים בכך ליהנות מתשלום ליסינג חודשי, חלף דמי פיקדון. בדרך זו יכול הדייר לשמור על ביתו, וליהנות מהמשך עליית ערכו, בעוד שבית בכפר מקטינה את המינוף שלה.

מיקי פרנס, מנכ"ל בית בכפר, מסר: "אנו מודים לשוק ההון על האמון בהנהלת החברה ובאסטרטגיה העסקית שלנו. במסגרת ההנפקה נכנסו לחברה כמה מגופי ההשקעה הגדולים בישראל ואין לי ספק כי כספי הגיוס ותרומתם החשובה של בעלי המניות החדשים בחברה, יאפשרו לנו להמשיך את הרחבת פורטפוליו הנכסים שלנו באמצעות צמיחה אורגנית ורכישת חברות ופעילויות בענף הדיור המוגן.

"רשת בית בכפר מחויבת כלפי דייריה לסטנדרט דיור ברמה הגבוהה ביותר, וכעת עם הפיכתנו לחברה ציבורית נדע להציג את הישגי החברה ואת המודלים הכלכליים המתקדמים שפיתחנו המבטיחים את רווחת הדיירים, ביעילות ותוך השגת גמישות ניהולית מיטבית.

"אנו נתמיד בחתירה למצוינות ויעילות תפעולית המתבטאת ברמת רווחיות הגבוהה בענף, לצד שמירה על איתנות פיננסית ומינוף נמוך כדי להשיא ערך למשקיעים".