הבורסה בדריכות באדום, ירידות במדדים המובילים, דולר עלה 1.5% 

סקירת השוק היומית של יחידת המחקר של הבורסה, ליום שלישי ה-16.4.24

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
Photo Tupungato Dreamstime.comPhoto Tupungato Dreamstime.com

16/04/2024 כלכלני הבורסה

יום המסחר התנהל בירידות שערים על רקע אי הודאות ודריכות בק"ע מתקפה ישראלית אפשרית והשלכותינה בתגובה למתקפה האיראנית. מדדי הבורסה המובילים מדד ת"א 35, מדד ת"א 90 ומדד ת"א 125, ננעלו בירידות שערים של כ-0.3% כל אחד.

מדד הבנקים ומדד ת"א פיננסים ירדו בשיעור של כ-1.2% וכ-1%, בהתאמה. מדד ת"א נפט וגז נותר כמעט ללא שינוי, ומדד ת"א נדל"ן עלה בשיעור של כ-0.3%.

בשוק המט"ח שער הדולר היציג עלה היום בכ-1.5% ונקבע על 3.77 שקלים ושער האירו עלה בכ-1.2% ונקבע על כ-4 שקלים. במסחר כעת שערם של הדולר והאירו נחלשים בשיעור של כ-0.6% כ"א ועומדים כעת על כ-3.748 שקלים ועל 3.985 שקלים, בהתאמה.

אמש פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ 2024 שהיה גבוה מהצפוי וכך גם אינפלציית הליבה. הלחצים האינפלציוניים המגיעים מכיוון שוק הדיור, מחיר הנפט, השפעות המלחמה על המשק ועוד... כמו גם נתוני האינפלציה הגבוהים במדינות נוספות והמתיחות הגיאו פוליטית, מחזקים את ההערכה בשוק כי לבנק ישראל יהיה קשה להמשיך במתווה הורדת הריבית המתוכנן וסביבת הריבית הגבוהה תישאר איתנו למשך זמן ארוך יותר מהצפוי. לאור זאת, בשוק איגרות החוב נרשמה מגמת מסחר מעורבת כאשר איגרות החוב השיקליות ואיגרות החוב הצמודות הארוכות רשמו ירידות שערים ואילו איגרות החוב הצמודות במח"מ הקצר והבינוני המספקות הגנה אינלפציונית רשמו עליות שערים קלות.

הדיווחים הנצפים ביותר באתר מאיה:

קווליטאו (5.1%+) - דיווחה על קבלת הזמנה בהיקף של כ1.2מ$ מיצרן של מוצרי מוליכים למחצה באסיה, לאספקה בQ2/24.

או.פי.סי אנרגיה (9.5%+) - דיווחה על מזכר עקרונות לא מחייב לפיו קרן השקעות בתשתיות צפון אמריקאית תשקיע 300מ'$ בפעילות החברה באנרגיות מתחדשות בארה"ב.

חג'ג' אירופה (7%-) - דיווחה כי חברת הנכס והמוכר חתמו על הסכם לביטול הסכם רכישת נכס מלונאי בעיר MAMINA ברומניה.

ורידיס (3%-) – דיווחה כי חברת בת (כ-33%) קיבלה זימון לשימוע מועדת המכרזים בק"ע הליך מיון מוקדם להקמה של מתקן להשבת אנרגיה מפסולת לאור חשדות העולים מהחקירה כנגד החברה.