נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

מנורה מבטחים זכתה בפעם ה-5 ברציפות בתואר קרן הפנסיה של השנה

 

 עדיף ועיתונאי הביטוח והפיננסים בישראל בחרו זו השנה ה-12 ברציפות את נבחרי השנה, באירוע המתקיים על שמו של מאיר תדמור ז"ל, מעורכיו הראשונים של "גלובס" ו"העולם הזה", אשר ייסד וערך את "ביטאון הביטוח", שהופק על-ידי איגוד חברות הביטוח, והיה עורך המשנה של עדיף בשנתיים הראשונות לפעילותה.

השנה הוענקו מגני הוקרה ב-12 קטגוריות:

מאיר סלייטר, מנהל המחקר בבנק ירושלים המשמש גם כאנליסט חברות הביטוח מונה על ניתוח המידע הכמותי, בשיתוף פירמת הייעוץ ורו"ח Deloitte, אשר ביקרה את התהליך.

והזוכים הם:
  • חברת ביטוח החיים - הראל ביטוח ופיננסים. הראל היא החברה הצומחת ביותר בתחום מבין המתמודדות, עם גידול שנתי של 8%, היא החברה הרווחית ביותר בענף ורושמת את שיעור הפדיונות הנמוך ביותר, שעומד על 2.3%. היא בולטת גם בפעילותה מול סוכני הביטוח, כאשר 24% מהם מייצגים את הראל כחברה עיקרית בתחום הפנסיוני.

  • מהלך השנה - Wobi – שהשיקה את מערכת 'סטטוס פנסיוני'. מאז הושקה המערכת המהפכנית, מאות אלפי גולשים פקדו את המערכת וקיבלו, לראשונה בחייהם, מידע מלא אודות חסכונותיהם הפנסיוניים בצורה ברורה, פשוטה ונגישה. עשרות אלפים, בחרו לקבל הצעות מיצרנים שהציעו להם דמי ניהול נמוכים מאלה ששילמו קודם לכן, ואלה שבחרו לעבור חסכו בממוצע כ-100 אלף שקלים בתשלום דמי הניהול הפוטנציאליים עד ליום הפרישה.

  • קרן הפנסיה בבעלות חברת ביטוח - מנורה מבטחים פנסיה וגמל. החברה הגדולה בישראל בתחום הפנסיה רשמה השנה את הרווח הגבוה ביותר בענף ואת הרווחיות הגבוהה ביותר ביחס לדמי הניהול הנגבים והנכסים המנוהלים. מנורה מבטחים הניבה את התשואה השנתית הגבוהה ביותר מבין המתמודדות. זו השנה החמישית ברציפות בה זוכה החברה בפרס.

  • קרן הפנסיה בבעלות בית השקעות - אלטשולר שחם. בית ההשקעות הוא הצומח ביותר בתחום הפנסיה בשלושה היבטים: היקף הנכסים, היקף התגמולים ומספר העמיתים. בנוסף, בית ההשקעות השיג את התשואה הגבוהה ביותר על ההשקעות בניתוח חמש שנתי.

  • גוף הגמל וההשתלמות - פסגות בית השקעות. בתחום קרנות ההשתלמות מציע פסגות מבחר קרנות השתלמות לשכירים ועצמאיים במגוון מסלולים וברמות סיכון שונות. קרנות ההשתלמות של פסגות מובילות בתשואות לאורך זמן במצבי שוק שונים ומשתנים.

  • מוצר השנה - מיטב דש – עם המוצר פרוגמל מנהלים. המוצר משלב בין היתרונות הרבים של קופת גמל לאלה המצויים בביטוח מנהלים ומשווק כתחליף איכותי לביטוחי המנהלים וכמוצר משלים לקרן הפנסיה המקיפה.

  • מערך הייעוץ הפנסיוני בבנקים - בנק הפועלים. הייעוץ הפנסיוני, הניתן בין כתלי הבנק, מושתת על אמנת השירות המבוססת על שורת עקרונות שהעיקריים בהם הגינות ושקיפות, מקצועיות ואובייקטיביות. במהלך השנה האחרונה הרחיב בנק הפועלים בצורה משמעותית את מערך הייעוץ הפנסיוני ללקוחות וממקד פעילות רבה לבני 55 ומעלה.

  • חברת ביטוח הבריאות - כלל חברה לביטוח. כלל בריאות היא בעלת הרווחיות החיתומית הטובה ביותר בענף, עם יחס משולב של 93.5 אחוז. היא גם החברה עם הרווח הגבוה ביותר בתחום הבריאות. בניתוח הנתונים הכספיים זכתה כלל ביטוח בציון גבוה במיוחד ביחס לחברות הביטוח האחרות הפועלות בתחום.

  • חברת ביטוח האלמנטר - מנורה מבטחים. כאחת משלוש חברות הביטוח המובילות בתחום האלמנטר, עם נתח שוק של כ-12%, הציגה החברה נתונים כספיים מצוינים בשורה של מדדים פיננסיים. החברה רשמה השנה את צמיחת הפרמיות הגבוהה ביותר מבין החברות הגדולות והיא בעלת שיעור הרווחיות הגבוה ביותר מבין המתמודדות.

  • חדשנות בביטוח - הכשרה חברה לביטוח – עם המהלך: 'מסוכן ביטוח לסוכן פיננסי'. הכשרה הציבה כמטרה אסטרטגית ב-2015 להכשיר ולחבר את סוכני הביטוח לעולם הפיננסי והובילה שורה של מהלכים ובכלל זה קורס לסוכנים, הקמת אקדמיה לפיננסים ופתיחת מרכז העסקים Best invest.
* המהלך השיווקי של השנה – בקטגוריה זו הוכרזו השנה שני זוכים:

הלמן אלדובי – עם המודל השקוף. החברה הייתה לגוף מוסדי הראשון שהודיע כי הוא מנתק את הקשר בין גובה דמי הניהול שנגבים מהעמיתים בקופות הגמל, הפנסיה וההשתלמות, ומהעמלות המשולמות לסוכני הביטוח, וכי היא מאמצת את המהפכה הצרכנית של האוצר בתחום דמי הניהול והעמלות אותן יקבלו סוכני הביטוח.

מגדל חברה לביטוח – עם "מגדל קשת לפרט". בזכות שורה של מהלכים, הצליחה החברה להרחיב את היקף מכירות המוצר הוותיק, שזה לפני כעשור בתואר מוצר השנה, ולהנגישו ללקוח הקצה. כצעד משלים, ובמטרה להרחיב את היקף המכירות, השיקה מגדל תהליך מכירה Online ומחשבון תחזית חיסכון.
 
 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות